admin On Kwiecień - 29 - 2010

Często przy wykonywaniu projektów mamy dostęp do materiałów dostarczonych przez klienta lub po prostu własnych draft-ów – notatek. Czasami takie materiały są bardzo przydatne, ale przerysowanie ich do psd lub ai zajęłoby nam dużo czasu. W tym momencie z pomocą przychodzi narzędzie Illustratora – Live Trace, czyli Aktywny Obrys. Naszym zdaniem jest ono najbardziej przydatne przy tworzeniu loga lub po prostu przeniesieniu naszkicowanej postaci na elektroniczne płótno.

Jak już zostało to napisane ten tutorial powstał dzięki uprzejmości Alicji Munia, która narysowała niezbędny szkic. Tutorial pokaże wam jak za pomocą narzędzia LiveTrace (Aktywny Obrys) przekształcić rysunek odręczny w obraz wektorowy w Illustratorze.

Oto rysunek naszkicowany przez Alicję:

Ponownie serdecznie dziękujemy za użyczenie materiału na tutorial i liczymy, że niedługo ukażą się nowe prace Alicji na naszym portalu.

Tak oto wygląda efekt końcowy po użyciu narzędzia LiveTrace:

  • Tutorial wykonany w Illustratorze (Adobe Web Premium CS4)
  • Potrzebujecie dowolny odręczny rysunek lub skan aby użyć narzędzia Live Trace

Zapraszamy Was do obejrzenia materiału i komentowania (wszelkie wskazówki i pytania mile widziane):

You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.

*Aby obejrzeć tutorial w pełnym rozmiarze – kliknij ikonę w prawym dolnym rogu okna odtwarzacza.

2 Responses so far.

  1. Tomek pisze:

    Fajny tutorial dla początkujących (np. dla mnie), jedyne co nie wiem dalej to jak pokolorować dany element.

  2. Ona pisze:

    Jestem pod wielkim wrażeniem. Szata graficzna waszej strony jest piękna, zachęca do codziennego odwiedzania :). Cieszę się, że odkryłam tą stronę, podczas gdy robi swoje pierwsze kroki. Mam nadzieję, iż nie umrze śmiercią naturalną i będę mogła kształcić się z niej regularnie :D. Odnośnie filmików – głos trochę melancholijny i usypiający, ale idzie przeżyć ;). Fajnie będzie zobaczyć jak powstają większe projekty, np. reklamowe. Życzę sukcesów.

Zostaw komentarz