admin On kwiecień - 3 - 2013

Laptopy, czyli przenośne komputery, od dłuższego już czasu cieszą się coraz większą popularnością. Wykorzystywane są nie tylko do pracy, ale również do zabawy i rozrywki. Będąc zminiaturyzowaną wersją standardowego komputera, są w stanie zaoferować nam praktycznie wszystkie jego możliwości. Tym samym stają się doskonałą alternatywą dla stacjonarnych jednostek.. Dzięki nim możemy zaoszczędzić nieco miejsca w mieszkaniu. Do obsługi laptopa nie jest potrzebne biurko czy fotel biurowy, a jedynie kawałek prostej powierzchni i w miarę wygodna pozycja do przeglądania czy czytania. Dzięki urządzeniom tego typu możemy uzyskać dostęp do internetu praktycznie w każdym miejscu, co sprawia, że dla wielu osób stają się nieodłącznym narzędziem pracy.

Niestety duża mobilność laptopów często okazuje się także ich wadą. Nierzadko nienależycie zabezpieczone przy przenoszeniu i narażone na zmienne temperatury otoczenia, ulegają znacznie częściej awariom niż ich stacjonarne odpowiedniki. Równie powszechną przyczyną awarii i usterek jest przegrzanie się laptopa. Wpływ ma na to głównie jego sama konstrukcja, która sprawia, że większość elementów jest bardzo blisko siebie co utrudnia swobodny przepływ powietrza. Dużo także zależy od sposobu użytkowania urządzenia. Nieodzownym dodatkiem wydają się podkładki chłodzące, które w znacznym sposób ograniczają ryzyko przegrzania się sprzętu. Poza tym należy odpowiednio dbać o wszelkie otwory wentylacyjne, tak aby nie zalegał w nich kurz czy też inne drobne cząstki. Nie wolno ich również zasłaniać w trakcie pracy laptopa, gdyż powoduje to zaburzenia w swobodnym przepływie powietrza.

W zależności od sposobu eksploatacji oraz warunków w jakich użytkowany jest laptop, zaleca się aby co najmniej raz na rok zlecić jego dokładne przeczyszczenie. Można to zrobić samemu, wykorzystując dostępne w sprzedaży, gotowe zestawy zawierające specjalne szczoteczki. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej, aby zajęła się tym profesjonalna firma. Praktycznie w każdym mieście znajduje się kilka firm zajmujących się tego typu usługami. Bez większych problemów znajdziemy je wpisując w wyszukiwarkę hasło wraz z nazwą miasta jakie nas interesuje (np. naprawa i serwis laptopów Gorzów) lub przeglądając ogłoszenia w prasie. Koszt takiej usługi nie jest zbyt wysoki, za to w zamian będziemy mieli pewność, że czyszczenie zostało wykonane w odpowiedni sposób.

Zostaw komentarz