admin On Lipiec - 16 - 2013

Urządzenia wielofunkcyjne

Dzisiaj nawet najmniejsza jednoosobowa firma nie może praktycznie obejść się bez komputera połączonego z internetem. A z kolei internet, to nie tylko dostęp do wielu najświeższych informacji. Internet umożliwia korzystanie z poczty elektronicznej, za pomocą której można rozsyłać oferty i zaproszenia, pozwala także na elektroniczne sporządzanie i wysyłanie dokumentów. Te zaś trzeba przechować, a najbezpieczniej wcześniej je wydrukować – niezbędna jest więc drukarka. Powoli zaczął wychodzić z użycia powszechnie stosowany faks, ponieważ dokumenty można obecnie zeskanować i w formie znacznie bardziej czytelnej wysłać przy pomocy poczty e-mail. Ale do tego potrzebny jest skaner.

Powoli, to wszystko, co wyżej napisano o małych firmach zaczęło także dotyczyć gospodarstw domowych. Drukarka potrzebna jest im nie tylko do drukowania dokumentów, ale przede wszystkim do drukowania cyfrowych zdjęć. Coraz więcej kwestionariuszy można wysyłać do rozmaitych urzędów w postaci skanu i nie trzeba już wystawać w kolejkach do okienek. Kserokopiarka jest także bardzo przydatna. Nikt więc nie kwestionował dużej przydatności tych wszystkich urządzeń. Kłopot pojawiał się wtedy, gdy trzeba było zdecydować, gdzie je postawić. Chociaż każde z osobna nie zabierało wiele miejsca, to razem wzięte nie mieściły się już na półce nad biurkiem.

Producenci sprzętu elektronicznego rozwiązali jednak dosyć szybko ten istotny problem. Na rynku pojawiły się urządzenia wielofunkcyjne adresowane przede wszystkim do małych firm i gospodarstw domowych. Specjaliści wiedzą, że cena profesjonalnej kopiarki wzrasta wraz z jej wydajnością. Im większa liczba drukowanych stron na minutę, tym wyższa cena urządzenia. Ale urządzenia wielofunkcyjne typu brother dcp-j525w, to rozsądny kompromis między szybkością drukowania, która jest wystarczająca dla małej firmy już nie mówiąc o prywatnych użytkownikach, a jego ceną.

Niewielkie, ekonomiczne urządzenie drukujące, skanujące i kserujące, które zawiera polskie menu i nie wymaga kłopotliwego okablowania, bowiem łączy się z innymi urządzeniami bezprzewodowo. W sam raz dla małej firmy i domowego użytku.

Zostaw komentarz